Artykuły

Strobowanie na szlifierkach kątowych i bruzdownicach

W846 Eu5tni7ln 217eb5cf

Podczas układania kabli, a czasem rur, aby nie przeszkadzały we wnętrzu, konieczne jest wycięcie w ścianie specjalnych nisz i ułożenie w nich komunikacji.

To właśnie ten proces nazywa się stroboskopem lub strobem tnącym. Podczas cięcia materiałów budowlanych powstaje znaczna ilość pyłu. Dlatego takie operacje są w większości przypadków wykonywane z odpylaniem.

W tym celu producenci elektronarzędzi opracowali specjalny sprzęt – bruzdownicę. Jednak bez tego da się poradzić sobie z takimi zadaniami.

O tym, jak również o innych faktach związanych z cięciem stroboskopów, będziemy mówić.

SPRZĘT ŚCIGAJĄCY.

Do ścigania wykorzystywane są 3 rodzaje sprzętu – szlifierka kątowa, perforator i frez do ścigania. Każde z tych narzędzi ma swoje zalety i wady, które omówimy poniżej:

szlifierka kątowa Główną zaletą jest przystępna cena i wszechstronność zastosowania, ponieważ przy pomocy szlifierki kątowej można nie tylko ciąć stroboskopy, ale także wykonywać inne operacje.

Cięcie stroboskopu szlifierką kątową jest procesem długotrwałym, ponieważ konieczne jest wykonanie 2 cięć, a następnie wybicie pozostałych części materiału budowlanego ze stroboskopu.

Również prostoliniowość cięcia można przypisać minusom, ponieważ jest prawie niemożliwe ręczne wykonanie 2 jednakowo równych i równoległych cięć, zwłaszcza przy dużej długości stroboskopu. Kolejną wadą jest obecność ogromnej ilości kurzu podczas pracy. 

Back to list

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *