Artykuły, Wskazówki

Przecinarka elektryczna typu mostkowego. Dobór, konfiguracja, problemy i rozwiązania.

W846 Eu1nkkitm E0e857fe

Bardzo często, po zakupie przecinarki do płytek i cięciu na niej płytek, mistrz boryka się z takimi problemami, jak znaczne odpryskiwanie, cięcie nie jest równoległe lub krzywoliniowe, prędkość cięcia znacznie spada i inne.

Na problemy te ma wpływ wiele czynników, z których lwia część związana jest z cechami konstrukcyjnymi i ustawieniami samej przecinarki do płytek, a mniejsza część dotyczy tarczy diamentowej.

W tym artykule podpowiemy, jaki sprzęt oferowany na rynku ma konstruktywne zalety, jak prawidłowo skonfigurować i konserwować przecinarkę do płytek i wiele więcej.

Główne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze maszyny.

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze tego typu sprzętu?

Zaleca się odpowiedzialne podejście do wyboru nowej przecinarki do płytek, ponieważ na rynku istnieje wiele modeli różnych producentów i cech jakościowych.

Odpowiednio dobrana przecinarka do glazury pozwoli na wykonanie wysokiej jakości prac, a także zminimalizuje czas i koszty utrzymania.

Moc silnika. Jest to bardzo ważny parametr, gdyż bezpośrednio wpływa na proces cięcia twardych materiałów, a przede wszystkim pogrubionej gresu porcelanowego. Im mocniejszy silnik elektryczny przecinarki, tym większy zakres obrabianych materiałów i szybsze cięcie.

Konstrukcja wysięgnika, po którym porusza się karetka. Na rynku dostępne są 2 opcje wysięgnika, po których porusza się karetka

Back to list

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *